Kur var iegādāties kopšanas līdzekļus?

Stalgen kopšanas līdzekļi pieejami pie produkcijas izplatītājiem. Šeit Jūs varat iegūt tehnisko informāciju par Stalgen grīdu kopšanas līdzekļiem.

Kādi riski, ja izmanto nepiemērotus kopšanas līdzekļus?

Kopšanai piemēroti tikai PH neitrāli līdzekļi. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka koksnes var iekrāsoties. Sevišķi bīstami tas ir ozola grīdām.

Cik bieži jāuzkopj koka grīda?

Atkarīgs no slodzes intensitātes.

Kā novērst izdiluma pazīmes noslogotajās zonās?

Regulāra grīdas aizsargvaska Stalgen Wax Refresher pielietošana nodrošina papildus sedzošās cietvaska virskārtas aizsardzību pret nodilšanu. Aizsargvaska Stalgen Wax Refresher lietošanas instrukciju skatīt uz iepakojuma. Intensīvas aizsargvaska lietošanas gadījumā ar laiku uz virsmas veidosies biezāka vaska kārta, kura absorbēs putekļus un netīrumus. Šajā gadījumā vaska kārtu nomazgāt ar intensīvo mazgāšanas līdzekli Stalgen Wax Remover. Pēc tam uzsākt atkārtotu aizsargvaska Stalgen Wax Refresher pielietošanu.

Kā novērst grīdas virsmas skrāpējumus?

Līdz kokam saskrāpētu cietvaska virskārtu lokāli sākotnējā izskatā pilnībā atjaunot nav iespējams. Lai to izdarītu nepieciešams atjaunot virsmu visā dēļa platumā un garumā, iespējams vairākiem blakus esošiem dēļiem. Šādā gadījumā vēlams lūgt profesionālu palīdzību. Skrāpējumus, kas nav skāruši koku var, neskarot toni, vāji pieslīpēt ar 180 grauda smilšpapīru un ar sūkli uzklāt caurspīdīgo cietvasku, to iepulējot. Lieko noslaucīt nost. Ņemot vērā, ka atjaunošanai izmanto svaigu apdares materiālu uz, iespējams, atkārtoti pārslīpētas koksnes, visos gadījumos labotās grīdas tonis un spīduma pakāpe vizuāli atšķirsies no apkārtējās grīdas. Tas saistīts ar to, ka apkārtējā grīda nolietojuma rezultātā un ultravioleto staru ietekmē var būt mainījusi sākotnējo izskatu. Ar laiku toņa un spīduma atšķirība mazināsies un pazudīs.

Kā novērst toņa izdilumus?

Toņa izdilums liecina par pilnīgu apdares materiāla nolietošanu. Lai to novērstu, nepieciešama regulāra grīdas aizsargvaska Stalgen Wax Refresher pielietošana. Ja toņa izdilums izveidojies lokāli to šķiedru virzienā pieslīpē ar 120 grauda slīppapīru, vāji strukturē ar mīkstu drāšu birsti un ar sūkli uzklāj atbilstošā toņa cievasku. Cietvasku virsmā iepulē lokāli, cenšoties neskart apkārtējo zonu. Lieko cietvasku rūpīgi noslaucīt. Atkārtojot cietvaska uzklāšanu iespējams palielināt toņa intensitāti. Kad cietvasks nožuvis pa virsu var uzklāt caurspīdīgo cietvasku vai Stalgen Wax Refresher. Ņemot vērā, ka atjaunošanai izmanto svaigu apdares materiālu uz, iespējams,atkārtoti pārslīpētas koksnes, visos gadījumos labotās grīdas tonis un spīduma pakāpe vizuāli atšķirsies no apkārtējās grīdas. Tas saistīts ar to, ka apkārtējā grīda nolietojuma rezultātā un ultravioleto staru ietekmē var būt mainījusi sākotnējo izskatu. Ar laiku toņa un spīduma atšķirība mazināsies un pazudīs.

Grīdas kopšanas instrukcija

2024/06

Grīdas kopšanas instrukcija

Vispārējas norādes

Jūsu birojā/dzīvoklī ir ieklāta augstvērtīga koka grīda. Lai nodrošinātu grīdas vizuālo īpašību ilglaicīgu saglabāšanu un iespēju viegli atjaunot grīdu tās virsmas bojājuma gadījumā, grīdas pārklājumam izmantots augstvērtīgs pārklājuma materiāls. Šim virsmas apdares materiālam ir nepieciešama regulāra kopšana. Sekojošo kopšanas instrukciju ievērošana un pielietošana ir svarīgs nosacījums grīdas seguma īpašību uzturēšanai.

Ikdienas kopšanai ar Stalgen apdares materiālu apstrādātām grīdām

 • Nelieliem ikdienas putekļiem un netīrumiem pietiek ar noslaucīšanu ar birsti vai mopu. Ja Jūs pielietojat elektrisko putekļu sūcēju, piegrieziet vērību, lai tiktu izmantots parketa grīdai paredzētais putekļu sūcēja uzgalis. Ja šādu uzgali neesat iegādājies komplektā ar putekļu sūcēju, to iespējams iegādāties atsevišķi saimniecības preču veikalos. Šāda uzgaļa pielietošana ļaus izvairīties no ieskrāpējumiem grīdas tīrīšanas laikā.

 • Lielākus netīrumus notīrīt vislabāk izmantojot Stalgen Floor-Care/Grīdas kopšanas līdzekli atšķaidītu ūdenī. Šajā gadījumā ūdenim ir pievienota PH neitrāla piedeva (tā nesatur šķīdinātājus un krāsvielas), kuras pamatā ir bioloģiski noārdāmi tensīdi un karnaubas palmas dabīgie vaski. Gaišām grīdām Jūs varat pielietot arī “Stalgen baltās ziepes”, tās pielietojot, lūdzu, ņemiet vērā norādes, kuras dotas uz iepakojuma.

 • 25 līdz 50 ml Stalgen Floor-Care/Grīdas kopšanas līdzekļa pietiek izšķaidīt 5 litros ūdens, lai veiktu regulāru iknedēļas mitro tīrīšanu un kopšanu.

 • Ļoti liela piesārņojuma gadījumā palieliniet ūdenim pievienoto kopšanas līdzekļa daudzumu.

 • Lūdzu ievērojiet, lai Jūs grīdu noslaukāt tikai ar viegli mitru lupatiņu un pēc tīrīšanas uz grīdas nepaliek ūdens paliekas.

Ikgadējā ar Stalgen laku, cietvasku vai eļļu apstrādāto grīdas segumu atsvaidzināšana (lielas noslodzes gadījumā veikt vairākas reizes gadā)

 • Noslaukiet grīdu, viegli samitrinot ar Stalgen Floor-Care / Grīdas kopšanas līdzekļa šķīdumu ūdenī, kā minēts iepriekš un ļaujiet nožūt apmērām 3 stundas

 • Stalgen Wax Refresher / Grīdas aizsargvasku ar tīrīšanas mopu vai ne plūksnainu kokvilnas audumu plānā un vienmērīgā kārtā uzklājiet uz grīdas un pārpalikumu nekavējoties noņemiet ar kokvilnas audumu.

 • Izmantojot viena diska pulēšanas mašīnu ar balto spilventiņi, Jūs iegūsiet vel labākus rezultātus. Pa grīdu var atkal staigāt pēc aptuveni divām stundām, bet pēc 24 stundām grīda ir pilnība slogojama.

 • Stalgen Wax Refresher / Grīdas aizsargvasku uzklājiet, lūdzu, vienmērīgi uz pilnībā visas grīdas virsmas.

 • Lūdzu, pārliecinieties, ka izlietotā kokvilnas lupatiņa 24 stundas ir izklātā veidā novietota žūšanai, pretējā gadījumā var notikt kokvilnas lupatiņas uzkaršana un tā var aizdegties.

 • Pēc 24 stundām no kokvilnas lupatiņas var atbrīvoties.

Vispārējas norādes grīdas uzturēšanai

 • Regulāri rūpējoties par grīdu, izmantojot ražotāja ieteiktos grīdas kopšanas līdzekļus grīda ilgstoši saglabās savu vērtību.

 • Nekādā gadījumā nelietojiet grīdas virsmas kopšanai vai atjaunošanai līdzekļus, kuri nav PH neitrāli. Pretējā gadījumā pastāv iespēja, ka grīdas virsma tiks neatgriezeniski bojāta.

 • Lai aizsargātu Jūsu grīdu no bojājumiem, ir svarīgi, lai tai būtu izvietoti piemēroti tīrīšanas zonu paklāji ieejas un izejas zonu priekšā.

 • Pārliecinieties, lai gaisa mitrums telpās, sevišķi apkures perioda laikā ziemas sezonā, vienmēr būtu starp 40 % un 60%. Jūsu koka grīda ir dabas produkts, tā palīdz uzturēt telpā vienmērīgu gaisa mitrumu. Koksne uzņem un atdod gaisam mitrumu atkarībā no mitruma telpās. Tā atbilstoši rūk un briest, mitrumam koksnē mainoties.

 • Koksnes krāsas izmaiņas laika gaitā saules gaismas ietekmē ir dabisks process.

 • Informāciju par kopšanas līdzekļiem Jūs varat atrast pie Stalgen koka grīdu segumu izplatītājiem.

 • Lakotas grīdas bojājuma gadījumā seguma atjaunošanai lūdzam sazināties ar profesionālu parketa ieklājēju.